stepharvayo
New member
- Joined
- Nov 2, 2014
- Messages
- 1
For Halloween, you bought Candy Corn and Candy Pumpkins.
You spent $78 and have 22 bags. If the Candy Corn cost $3.25 per bag and
the Candy Pumpkins cost $3.75 per bag, how many of each did you buy?
You spent $78 and have 22 bags. If the Candy Corn cost $3.25 per bag and
the Candy Pumpkins cost $3.75 per bag, how many of each did you buy?